Kolejne spotkanie autorskie

Autor: Tadeusz Klimek

Wydawca: Fundacja BOMIS

ISBN 978-83-950362-5-5, twarda oprawa, format A4,  stron 346

Cena: 180 zł netto + 5% VAT (+ 15 zł koszt wysyłki)

CENA W PRZEDSPRZEDAŻY: 150 zł netto + 5% VAT (+ 15 zł koszty wysyłki) - aktualna do 16 kwietnia 2021 r.

ZAMÓWIENIA

formularz doc

O KSIĄŻCE

Kontytnuacja książki ?Szacowanie wartości środków i megaukładów technicznych? wyd. Fundacja BOMIS?, Poznań, 2020.

Zawiera dwie składowe. Pierwsza z nich dotyczy, nie dającego się przecenić, znaczenia dokumentacji fotograficznej w praktyce rzeczoznawczej. Druga zawiera jedenaście przykładów oszacowań wartości i opinii rzeczoznawczych obiektów - jak niżej.

1. Opinia w sprawie woziła Volvo

2. Oszacowanie megaukładu tomografu i wstrzykiwacza kontrastu

3. Opinia w sprawie pompy ciepła

4. Opinia w sprawie koparko ? ładowarki Case

5. Wycena hipotetycznej wartości rynkowej podnośnika komunalnego

6. Opinia w sprawie traka

7. Wycena megaukładu do aktywacji popiołu

8. Wycena wytwórni mas bitumicznych

9. Wycena składowych wyposażenia piekarni

10. Opinia w sprawie wymiennika ciepła

11. Opinia w sprawie bobiniarki.

W publikacji pokazane są wybrane przykłady fotografii, niosących ze sobą znaczące informacje o przedmiocie szacowania, w szczególności o jego stanie technicznym oraz przykłady szacowania wartości różnych megaukładów i środków technicznych, zobrazowane przez praktyczne przypadki raportów i opinii o wartości z wykorzystaniem zalecanych przez Standard BOMIS-u metod, a także opinie na potrzeby firm ubezpieczeniowych i organów wymiaru sprawiedliwości. W przykładach tych, zróżnicowanych m.in. ze względu na złożoność szacowanych obiektów, są wskazane okoliczności indywidualne wpływające w sposób istotny na uzyskane wartości i wnioski.